V netradiční čas, v půl sedmé, nás čekal druhý zápas proti Sokolu Pražskému. Oproti prvnímu utkání nastoupil navzdory bolestem zad J. Kovanda, naopak na perimetru jsme se museli obejít bez hostujících hráčů V. Honomichla a M. Bašty, kteří v minulém utkání nasbírali dohromady 30 bodů. Bylo tedy zapotřebí o to více zabojovat, což se nám povedlo a týmovým výkonem jsme dovedli zápas do vítězného konce.

Do zápasu vkročili lépe hosté, kteří už po téměř 4 minutách hry vedli 12:4. Po té se ale prosadil J. Kovanda a hned útok na to K. Říha, který zaznamenal do konce první čtvrtiny 12 bodů. Manko z úvodu jsme brzy vymazali a ujali jsme se vedení. Ve druhé čtvrtině jsme svůj náskok ještě navýšili na dvouciferný a v úplném závěru prvního poločasu M. Dvířka proměnil trojku, a tak na tabuli svítilo skóre 45:30. V Druhém poločase se soupeř snažil změnou obrany snížit rozdíl, což se mu občas povedlo, ale my jsme vždy našli odpověď a své vedení jsme si už do konce zápasu pohlídali. V sérii tak vedeme 2:0 a zítra (14.3.2014) nás čeká další zápas, tentokrát na palubovce soupeře. Play off se hraje na tři vítězné utkání, tudíž v případě výhry postupujeme do semifinále. Držte nám palce.

BK Lokomotiva Plzeň - Sokol Pražský 73:61 (24:19, 45:30, 59:46)

Nejlepší střelci: K. Říha 24, J. Suchý 13, J. Kovanda 12

Hráč utkání: K. Říha 24 bodů, 5 asistencí a 4 doskoky - užitečnost 33