O tomto víkendu pokračovala liga U14, naši žáci cestovali k zápasům do Litoměřic a na Sokol Pražský.

Do zápasu s Litoměřicemi jsme vstoupili aktivně a prvních 17 minut vedli. Poté se soupeř dostal do čtyřbodového vedení díky důrazné hře domácího Hanzlíka, naše družstvo však stihlo do poločasu srovnat na 43:43. Po poločase pokračoval velký boj, ve kterém jsme byli o něco úspěšnější a udržovali si několika bodové vedení. Ve 33 minutě si udělal pátý faul Honza Bakule, domácím tento okamžik posílil sebevědomí a dostali se opět do čtyřbodového vedení. Naši hráči však ze sebe vydali poslední zbytky sil a díky kolektivní hře a takticky dobře zvládnuté koncovce slavili vítězství. Pozitivní je, že si hráči dokázali, že i bez Bakuleho lze vyhrát a nemusí být pozornost tedy věnována jen jemu.

Se Sokolem jsme měli pomalejší rozjezd, nedařilo se nám proměňovat jasné příležitosti z pod koše, soupeř po pěti minutách tedy snadno vedl 12:3. Poté se naše hra zlepšila, ale stále jsme měli problém se zesílenou obranou soupeře na silné straně. Do poločasu se nám však povedlo srovnat skóre na 35:35. Po poločase naše družstvo začalo velmi dobře bránit a dovolilo soupeři po zbytek zápasu jen 21 bodů, proto jsme slavili nečekaně vysoké vítězství.

Oproti minulým zápasům se naše hra zlepšila, především pak křídla se začala zapojovat do hry a bodově se prosazovat.